Sylwia i Akop Szostakowie: "Mamy nadzieję, że pewnego dnia wszystkich zaskoczymy" [GALERIA]

Sylwia i Akop Szostak to małżeństwo, które w ostatnim czasie sporo namieszało w branży fitness. Nie wyobrażają sobie życia bez treningów i zdrowej diety. Tylko nam zdradzili swoje plany zawodowe na najbliższą przyszłość.
Tę parę na pewno zna każdy, kto szukał inspiracji do treningu na Instagramie. Sylwia Szostak to fotomodelka oraz trenerka personalna. Była twarzą kampanii reklamowych takich marek, jak: Bruno Banani czy Oriflame. Wzięła udział w programie TVN 'Agent-Gwiazdy'. Teraz przygotowuje się do zawodów bikini fitness i codziennie dzieli się zdjęciami wysportowane sylwetki ze swoimi fanami. 
<br>
<br>
Akop Szostak to kulturysta, trener osobisty oraz zawodnik mieszanych sportów walki. Posiada m.in. tytuł Mistrza Europy Juniorów i tytuł Vice Mistrza Świata w kulturystyce klasycznej. Przygotowuje czołowe polskie zawodniczki bikini fitness do występów na scenie. Wspólna pasja do treningów połączyła ich na zawsze. Nam opowiedzieli, jaki jest ich najlepszy sposób na udany trening i dietę. Tę parę na pewno zna każdy, kto szukał inspiracji do treningu na Instagramie. Sylwia Szostak to fotomodelka oraz trenerka personalna. Była twarzą kampanii reklamowych takich marek, jak: Bruno Banani czy Oriflame. Wzięła udział w programie TVN 'Agent-Gwiazdy'. Teraz przygotowuje się do zawodów bikini fitness i codziennie dzieli się zdjęciami wysportowane sylwetki ze swoimi fanami.

Akop Szostak to kulturysta, trener osobisty oraz zawodnik mieszanych sportów walki. Posiada m.in. tytuł Mistrza Europy Juniorów i tytuł Vice Mistrza Świata w kulturystyce klasycznej. Przygotowuje czołowe polskie zawodniczki bikini fitness do występów na scenie. Wspólna pasja do treningów połączyła ich na zawsze. Nam opowiedzieli, jaki jest ich najlepszy sposób na udany trening i dietę. Sylwia i Akop Szostak (instagram.com/sylviafitness)
'Przygodę ze sportem rozpoczęliśmy w młodym wieku. To było wiele lat temu, kiedy się jeszcze nie znaliśmy. Sylwia była mistrzynią Polski w tańcu. Moja przygoda zaczęła się od tego, że chciałem schudnąć. Sylwia zawsze była szczupła, a ja byłem gruby. Pewnego dnia poszedłem na siłownię i tak już zostało. Sylwię poznałem na jednym ze szkoleń trenerskich', opowiada Akop. 'Przygodę ze sportem rozpoczęliśmy w młodym wieku. To było wiele lat temu, kiedy się jeszcze nie znaliśmy. Sylwia była mistrzynią Polski w tańcu. Moja przygoda zaczęła się od tego, że chciałem schudnąć. Sylwia zawsze była szczupła, a ja byłem gruby. Pewnego dnia poszedłem na siłownię i tak już zostało. Sylwię poznałem na jednym ze szkoleń trenerskich', opowiada Akop. Sylwia i Akop Szostak (instagram.com/sylviafitness)
Akop na co dzień jest trenerem Sylwii. Jak udaje im się połączyć pracę i życie osobiste? Akop na co dzień jest trenerem Sylwii. Jak udaje im się połączyć pracę i życie osobiste? "Ciężko jest oddzielić życie prywatne od zawodowego. Nie ćwiczymy razem, bo wtedy zaczynamy się kłócić. Rozpisuję Sylwii dietę oraz plan ćwiczeń, który później realizuje. Niedziela jest takim dniem, kiedy wspólnie siadamy i rozmawiamy, czy dany plan przynosi oczekiwane rezultaty czy może trzeba coś zmienić". fot. Daniel Koper
Sylwia i Akop wspólnie dbają o swoją dietę. 'Bardzo się interesujemy zdrowym odżywianiem. Kiedyś najpopularniejszym posiłkiem dla aktywnych osób był ryż z kurczakiem, co wcale nie jest takie dobre. Podobnie mitem jest to, że należy jeść co trzy godziny. Wszystko zależy od rodzaju i intensywności treningu. Warto też zawrócić uwagę, że obecnie produkty spożywcze są bardzo przetworzone. Spożywanie ich w nadmiernej ilości może prowadzić do wielu chorób, jak problemy z tarczycą. Musimy koniecznie dokładnie sprawdzać etykiety produktów, które spożywamy.' Sylwia i Akop wspólnie dbają o swoją dietę. 'Bardzo się interesujemy zdrowym odżywianiem. Kiedyś najpopularniejszym posiłkiem dla aktywnych osób był ryż z kurczakiem, co wcale nie jest takie dobre. Podobnie mitem jest to, że należy jeść co trzy godziny. Wszystko zależy od rodzaju i intensywności treningu. Warto też zawrócić uwagę, że obecnie produkty spożywcze są bardzo przetworzone. Spożywanie ich w nadmiernej ilości może prowadzić do wielu chorób, jak problemy z tarczycą. Musimy koniecznie dokładnie sprawdzać etykiety produktów, które spożywamy.' fot. Daniel Koper
'Razem z Sylwią wybieramy takie produkty, które dostarczają wiele składników odżywczych: białka, tłuszcze, ale i antyoksydanty. Na co dzień jemy podobne produkty, tylko w różnych proporcjach. Sylwia spożywa cztery posiłki dziennie, ja pięć. Dieta wcale nie musi być rygorystyczna, trzeba tylko wybierać odpowiednie produkty.' 'Razem z Sylwią wybieramy takie produkty, które dostarczają wiele składników odżywczych: białka, tłuszcze, ale i antyoksydanty. Na co dzień jemy podobne produkty, tylko w różnych proporcjach. Sylwia spożywa cztery posiłki dziennie, ja pięć. Dieta wcale nie musi być rygorystyczna, trzeba tylko wybierać odpowiednie produkty.' Sylwia i Akop Szostak (instagram.com/sylviafitness)
Jakie plany zawodowe mają Państwo Szostakowie? Jak przyznał Akop: 'jestem teraz po przegranej walce i jak najszybciej chciałbym znowu poczuć smak wygranej. Niestety obecnie mam kontuzję i jak tylko ja wyleczę, planuje wziąć udział w kolejnych walkach. Jeżeli chodzi o Sylwię, to cały czas szlifuje swoją sylwetkę pod zawody bikini fitness, lecz nie umiemy powiedzieć kiedy dokładnie w nich wystartuje. Mamy nadzieję, że pewnego dnia wszystkich zaskoczymy'. Jakie plany zawodowe mają Państwo Szostakowie? Jak przyznał Akop: 'jestem teraz po przegranej walce i jak najszybciej chciałbym znowu poczuć smak wygranej. Niestety obecnie mam kontuzję i jak tylko ja wyleczę, planuje wziąć udział w kolejnych walkach. Jeżeli chodzi o Sylwię, to cały czas szlifuje swoją sylwetkę pod zawody bikini fitness, lecz nie umiemy powiedzieć kiedy dokładnie w nich wystartuje. Mamy nadzieję, że pewnego dnia wszystkich zaskoczymy'. Sylwia i Akop Szostak (instagram.com/sylviafitness)
'Pierwsza rzecz o jakiej trzeba pamiętać zamian rozpocznie się przygotowania do startu w zawodach w sportach sylwetkowych, to wykonanie kompleksowych badań lekarskich. Bardzo często ciężkie treningi czy dieta mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów, z uwagi na nieuświadomione problemy zdrowotne. Nawet kobiety mające niedoczynność tarczycy, mogą osiągnąć doskonałą sylwetkę i wystartować w zawodach bikini fitness', przyznaje Akop. 'Pierwsza rzecz o jakiej trzeba pamiętać zamian rozpocznie się przygotowania do startu w zawodach w sportach sylwetkowych, to wykonanie kompleksowych badań lekarskich. Bardzo często ciężkie treningi czy dieta mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów, z uwagi na nieuświadomione problemy zdrowotne. Nawet kobiety mające niedoczynność tarczycy, mogą osiągnąć doskonałą sylwetkę i wystartować w zawodach bikini fitness', przyznaje Akop. Sylwia i Akop Szostak (instagram.com/sylviafitness)
'Przygotowania do zawodów bikini fitness mogą obciążyć organizm. To, o czym musimy pamiętać to odpowiednia przerwa pomiędzy startami w zawodach, przynajmniej przez jeden sezon. Dziewczyny nie powinny startować przez 2 lata bez przerwy, bo to może prowadzić np. do problemów hormonalnych.' 'Przygotowania do zawodów bikini fitness mogą obciążyć organizm. To, o czym musimy pamiętać to odpowiednia przerwa pomiędzy startami w zawodach, przynajmniej przez jeden sezon. Dziewczyny nie powinny startować przez 2 lata bez przerwy, bo to może prowadzić np. do problemów hormonalnych.' Sylwia i Akop Szostak
'Dieta zawodniczek bikini fitness wbrew temu o czym się mówi, wcale nie jest rygorystyczna. Dziewczyny mogą jeść owoce, a nawet słodycze. Oczywiści zdrowe słodkości, bez mąki pszennej czy cukru. Jest wiele produktów, które zastępują niezdrowe składniki i możemy przygotować z nich desery.' 'Dieta zawodniczek bikini fitness wbrew temu o czym się mówi, wcale nie jest rygorystyczna. Dziewczyny mogą jeść owoce, a nawet słodycze. Oczywiści zdrowe słodkości, bez mąki pszennej czy cukru. Jest wiele produktów, które zastępują niezdrowe składniki i możemy przygotować z nich desery.' Sylwia i Akop Szostak (instagram.com/sylviafitness)
'Staramy się zawsze odpoczywać aktywnie. Jeżeli czas na to pozwala chętnie podróżujemy, ponieważ lubimy poznawać nowych ludzi i inne kultury', opowiadają o swoim wolnym czasie. 'Staramy się zawsze odpoczywać aktywnie. Jeżeli czas na to pozwala chętnie podróżujemy, ponieważ lubimy poznawać nowych ludzi i inne kultury', opowiadają o swoim wolnym czasie. Sylwia i Akop Szostak (instagram.com/sylviafitness)
Sylwia i Akop kochają zwierzęta. Wspólnie zaadoptowali ze schroniska psa. Dziś to prawdziwy celebryta. Za sprawą hasztaga #podłymateuszek jest prawdziwą gwiazdą Instagrama. Sylwia i Akop traktują go jak pełnoprawnego członka rodziny.  Sylwia i Akop kochają zwierzęta. Wspólnie zaadoptowali ze schroniska psa. Dziś to prawdziwy celebryta. Za sprawą hasztaga #podłymateuszek jest prawdziwą gwiazdą Instagrama. Sylwia i Akop traktują go jak pełnoprawnego członka rodziny. Sylwia i Akop Szostak (instagram.com/sylviafitness)