Jak wygląda 100 kcal? Te porównania cię zaskoczą!

100 kalorii może się od siebie różnić. Jak wygląda 100 kcal owoców i warzyw, a jak wygląda 100 kcal pochodzące z żywności przetworzonej? Będziesz zdziwiona, jakie różnice są między tymi wszystkimi produktami.
Tak wygląda 100 kalorii Tak wygląda 100 kalorii Pinterest

Talerz marchewek

Surowe marchewki to świetne warzywo pełne witamin w tym karotenu, który doskonale wpływa na naszą karnację. Możesz zjeść ich aż cały talerz, bo jedna marchewka ma zaledwie 15 kalorii. To tez świetna alternatywa dla frytek! Pokrój marchewki w cienkie paski, przypraw i wrzuć do piekarnika, a będziesz miała świetną przekąskę. 

m&m's - jak wygląda 100 kalorii m&m's - jak wygląda 100 kalorii https://www.instagram.com/p/Bjsw1rrFUWh/?tagged=mms

25 m&m'sów

Kto nie kocha m&m'sów? 100 kalorii to 25 m&m'sów bez orzeszków. Zjadając całą garść dostarczysz ich już ponad 200 kalorii. W 100 gramach to aż ok 500 kalorii. Sporo, jak na takie małe, niewinne cukierki ;)

ćwiartka arbuza - ile ma 100 kalorii ćwiartka arbuza - ile ma 100 kalorii https://www.instagram.com/brak.designu_/

Ćwiartka średniej wielkości arbuza

Arbuzy! Je można jeśc bez opamiętania. Jeden wielki i ciężki arbuz składa się tak naprawdę prawie z samej wody. Dlatego aż cała jego ćwiartka będzie miała tylko 100 kalorii. Arbuz w 100 gramach ma 30 kalorii, to naprawdę bardzo mało. 

Żelki- ile mają kalorii Żelki- ile mają kalorii https://www.instagram.com/thesliceofliving/

14 żelek

Żelki mimo, że wyglądają niewinnie, to maja w sobie wiele cukru. 100 kalorii to zaledwie 14 żelek. Żelki typu Haribo mają w 100 gramach aż 343 kalorie. 

Zobacz: Te zdjęcia przed i po udowadniają, że waga nie świadczy o wyglądzie

Lizak - ile ma kalorii Lizak - ile ma kalorii https://www.instagram.com/sabkhajayenge/

2 lizaki

100 kalorii to 2 lizaki, nieduże... Jeden lizak typu chupa chups ma ok 45 kalorii. Dlatego jeśli chcesz zmieścić się w 100 kaloriach to możesz pozwolić sobie na dwa.

Zobacz: Pyszne i bezkarne, czyli 5 przepisów na fit desery od Ani Lewandowskiej

Truskawki - ile mają kalorii? Truskawki - ile mają kalorii? https://www.instagram.com/myfitness.pl/

Miska truskawek

Truskawki w 100 gramach mają zaledwie 32 kalorie. 100 kalorii to cała miska truskawek! W przypadku truskawek nie musisz martwić się o to ile mają kalorii. Jedz śmiało do woli, bo to jeden z najzdrowszych owoców! 

Więcej o:
Komentarze (6)
Jak wygląda 100 kcal? Te porównania cię zaskoczą!
Zaloguj się
 • dankton

  0

  Fajny przykład można też jeść coś takiego
  www2.braunhousehold.com/pl-pl/porady-kuchenne/drugie-sniadanie-do-szkoly

 • mother-of-two

  0

  Jak "WYGLĄDA" 100 kcal ? Jeśli już dajecie taki tytuł to pokażcie to faktycznie na zdjęciach. A tak pokazaliście marchewki, ale spryskane tłuszczem, czyli dużo więcej kalorii niż 100. M&Msy... napisaliście 25 sztuk, ale na zdjęciu pełna micha. Możecie być bardziej konsekwentni ? Ludzie teraz bardziej patrzą na obrazki zamiast czytać, na pewno znajdzie się tutaj parę osób, które zrozumie, że cała miska żelków to właśnie to słynne 100 kcal. NIe wiem kto pisze na tym portalu, ale co artykuł to jakaś totalna wtopa. Aż się nie chce już tego czytać, bo macie błąd na błędzie - jakby wam Leandowska to wszystko tworzyła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX