6 etapów spalania tłuszczu. Stosujesz je wszystkie?

Próbujesz schudnąć, ale cały czas coś idzie nie tak? Nie wiesz już co robisz źle i frustruje cię to, że nadal nie widzisz efektów? Zobacz czy stosujesz się do wszystkich podpunktów z naszego artykułu.
1 Dieting healthy salad and crackers Dieting healthy salad and crackers autorfotolia.pl

Deficyt kalorii

Ustalenie odpowiedniego deficytu kalorii zajmie trochę prób i błędów, więc monitoruj spożycie kalorii przez dwa do trzech tygodni, a jeśli nie widzisz zmiany, zmniejsz kalorie. Śledzenie kalorii przez mierzenie jedzenia i używanie aplikacji takiej jak np. MyFitnessPal pozwoli ci być dokładną.

Jak obliczyć kalorie TUTAJ

2 jaja jaja 123rf.com

Białko i warzywa

Skoncentruj się na chudym białku i warzywach przy każdym posiłku. Białko buduje mięśnie i zaspokaja głód, a warzywa dodają objętości do posiłków bez dodawania dużych ilości kalorii, w dodatku dostarczają błonnik, który pozwala dłużej odczuwać sytość.

W przypadku białka potrzeba około 0,8 do 1,8 grama na kilogram masy ciała, w zależności od tego, jak bardzo jesteś aktywna. Dobrą zasadą jest dążenie do 20-30 gramów białka na posiłek, ze źródeł takich jak łosoś, kurczak, tofu, białko w proszku lub jajka.

W przypadku warzyw, warto wzbogacić dietę w warzywa takie jak jarmuż, szpinak, brokuły, kalafior, papryka i cukinia. Ograniczenie cukru i przetworzonych węglowodanów oraz ustalenie priorytetów żywieniowych z naciskiem na białko i warzywa jest niezbędne.

5 ćwiczeń na mocny brzuch. Nie są to brzuszki

3 Brzuch ćwiczenia Brzuch ćwiczenia Fotolia

Trening siłowy

Kobiety powinny podnosić ciężary cztery razy w tygodniu, jeśli to możliwe. Trenuj każdy mięsień dwa razy w tygodniu z dwoma dniami odpoczynku między dniami treningowymi. Tego typu treningi zbudują mięśnie i spalą tłuszcz i pomogą Ci uzyskać szczupłą, ale wyrzeźbioną sylwetkę. 

7 produktów, które pomogą zlikwidować tłuszcz z brzucha

4 płaski brzuch płaski brzuch Fotolia

Trening cardio

Cardio nie powinno być twoim głównym cele, ale to świetny dodatek do treningów siłowych. Dodaj trochę treningów cardio lub idź na trening interwałowy o wysokiej intensywności. Oto świetny trening HIIT, aby stracić tłuszcz z brzucha:

5 produkty spożywcze, które natychmiast powinniście wyrzucić ze swojej diety produkty spożywcze, które natychmiast powinniście wyrzucić ze swojej diety fotolia.com

Regularność, nie doskonałość

Nie dąż do doskonałości. Wyznacz sobie realne cele i stopniowo podnoś poprzeczkę. Niech twpim głównym celem będzie regularność. Nie możesz oczekiwać rezultatów, jeśli twoje działania nie będą regularne.

Zbuduj brzuch tymi 3 ruchami

6 Karolina Brzuszczyńska Karolina Brzuszczyńska Way of Blonde

Cierpliwość

Nie przytyłaś przez noc, więc nie oczekuj, że twój brzuch zniknie w ciągu jednej nocy. To najważniejszy i najtrudniejszy punkt. Utrata tkanki tłuszczowej wymaga czasu. Postępuj zgodnie z pozostałymi pięcioma wskazówkami, bądź cierpliwa, nie poddawaj się, a zobaczysz wyniki.

Skomentuj:
6 etapów spalania tłuszczu. Stosujesz je wszystkie?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX