Siostry Fit Devil Angel. Poznaj siostry Anielę i Adę, które podbijają fitnessowy świat

Siostry Fit Devil Angel to dwa zupełnie różne, ale uzupełniające się ze sobą charaktery. Blondynki Aniela i Ada, opowiedziały nam o blogu, motywacji, zdrowym odżywianiu oraz zarażaniu innych swoją pozytywną energią.
Siostry Fitdevangel. Aniela to bogini siłowni, tryskająca wulkanem energii diablica. Ada zaś to spokojniejsza strona duetu, pasjonatka dietetyki oraz zdrowego odżywiania. 
Siostry Fitdevangel. Aniela to bogini siłowni, tryskająca wulkanem energii diablica. Ada zaś to spokojniejsza strona duetu, pasjonatka dietetyki oraz zdrowego odżywiania. facebook.com/fitdevangel

Siostry Fit Devil Angel

Sylwia Szostak. Motywacja z Facebooka. GALERIA

Jak zaczęła się Wasza przygoda z fitnessem?

Aniela: Od zawsze byłam sportsmenką. Najpierw trenowałam lekkoatletykę, później zapasy, w których zdobyłam vice mistrzostwo Polski w swojej kategorii. Cały czas jednak szukałam swojej drogi, aż w końcu trafiłam na sporty sylwetkowe, w których mogłam wykazać się zarówno swoją siłą fizyczną, silnym charakterem, ale także kobiecym wdziękiem na scenie.

Ada: Zakładając bloga, zaplanowałyśmy sobie pewien cel. Chciałyśmy przekazać ludziom jak najwięcej naszej pozytywnej energii, a decyzja o założeniu była wspólna.

Aniela: Tak, swoimi wpisami na blogu, zdjęciami na Facebooku oraz filmikami na YouTube staramy się zmotywować ludzi do zmiany swojego życia na lepsze i to w każdym aspekcie, nie tylko tym fizycznym.

Ambicja, determinacja i działanie to nasze motto, a upór z jakim dążymy do swoich założeń przekłada się na nasz dynamiczny rozwój. Ambicja, determinacja i działanie to nasze motto, a upór z jakim dążymy do swoich założeń przekłada się na nasz dynamiczny rozwój. Fitdevangel

Co zmotywowało Was do założenia własnego bloga?

Ada: Nie potrzebowałyśmy motywacji z zewnątrz, ponieważ same dla siebie jesteśmy motywacją. Oczywiście od samego początku miałyśmy wsparcie rodziny, przyjaciół, czy naszego menadżera Bartka Tury, który od samego początku współtworzy z nami bloga, tylko bardziej od tej strony technicznej i biznesowej.

Aniela: Tak, od samego początku naszej pracy przy blogu chciałyśmy i dalej chcemy inspirować ludzi, głównie kobiety, do tego, żeby były silnymi, zdrowymi i pięknymi liderkami. Chcemy udowodnić, że można, że czasy się zmieniły, a kobieta to nie kura domowa siedząca w kuchni. Poprzez pokazywanie naszego lifestyle'u na Facebooku, blogu, czy kanale YouTube, uświadamiamy ich w tym, każdy z nas może odnaleźć swoje pasję w życiu i stać się najszczęśliwszą osobą na Ziemi. Co ważne od samego początku istnienia naszej działalności byłyśmy pewne swojego sukcesu i że z każdym kolejnym postem, filmikiem, czy zdjęciem krok po kroku zbliżamy się do realizacji naszego celu.

Ada: Oczywiście czasem los rzuca nam kłody pod nogi np. gdy jedziemy 30 km na sesje, po czym okazuje się, że nie wzięłyśmy karty pamięci do lustrzanki i musimy wracać.

Aniela: Jednak ambicja, determinacja i działanie to nasze motto. Upór z jakim dążymy do swoich założeń przekłada się na nasz dynamiczny rozwój, po roku działalności mamy już 25 tysięcy fanów na Facebooku, a nasz blog ma ponad 40 tysięcy wyświetleń miesięcznie. Ostatnio założyłyśmy również kanał na YouTube, który po 2 miesiącach działalności notuje kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń miesięcznie. Statystyki nie kłamią, ale pokazują, że jak czegoś się w życiu chce i do tego się dąży, to można to osiągnąć i wygrać z przeciwnościami losu.

Co ważne od samego początku istnienia naszej działalności byłyśmy pewne swojego sukcesu i że z każdym kolejnym postem, filmikiem, czy zdjęciem krok po kroku zbliżamy się do realizacji naszego celu. Co ważne od samego początku istnienia naszej działalności byłyśmy pewne swojego sukcesu i że z każdym kolejnym postem, filmikiem, czy zdjęciem krok po kroku zbliżamy się do realizacji naszego celu. Fitdevangel

Skąd wziął się pomysł na Devil & Angel?

Ada: Jesteśmy rodzonymi siostrami, ale ze skrajnie różnymi charakterami. Aniela to istna diablica, ma dominujący temperament kobiety alfa, jest zdeterminowana na sukces w każdym aspekcie swojego życia, nic nie jest w stanie jest zatrzymać, jest wręcz niezniszczalna.

Aniela: Ada natomiast to moje zupełne przeciwieństwo, jest takim lekko fruwającym aniołkiem. Dąży do równowagi, harmonii oraz spokoju. Kieruje się rozsądkiem i nie podejmuje pochopnych decyzji. Jako siostry idealnie się uzupełniamy. Niczym Yin i Yang.

Czy pomimo tak skrajnie różnych charakterów, nie przeszkadzają Wam one we wspólnych treningach?

Aniela: Oczywiście, że nie. Jak wspomniałam wcześniej, jesteśmy jak połączenie yin i yang, idealnie się uzupełniamy, więc jako siostrzany duet nawet przy wspólnych treningach potrafimy współpracować. Ale nie ukrywam, że z reguły trenujemy oddzielnie, gdyż ja jako trenerka i zawodniczka sportów sylwetkowych mam bardziej intensywne sesje treningowe, na których normalny człowiek by nie podołał.

Ada: (śmiech) Dokładnie, Aniela trenuję jak szalona, biega, skacze, wydaje odgłosy, podnosi ciężary cięższe niż faceci dookoła. Ja robię bardziej aeroby, jednak ćwiczenia siłowe również nie są mi obce.

Nigdy nam nie brakuje motywacji. Od początku wszystko miałyśmy zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Nigdy nam nie brakuje motywacji. Od początku wszystko miałyśmy zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Fitdevangel

A jak u Was wygląda wzajemna, siostrzana motywacja?

Aniela: Motywacji nigdy nam nie brakuje. Od początku wszystko miałyśmy zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. W życiu kierujemy się spontanicznością, ale w swojej internetowej karierze trzymamy się sztywno wytyczonej ścieżki i dzięki rezultatom takich działań motywacja nam nie słabnie.

Ada: Nasze plany i droga naszej kariery tak naprawdę dopiero się rozpoczyna. Uważamy, że przy tak szczytowych celach jakie mamy, to jesteśmy dopiero na pierwszym stopniu prowadzących bardzo wysoko schodów, niczym Mount Everest.

Jako zawodniczka sportów sylwetkowych stosuję odpowiednio zbilansowaną dietę, mam wyliczone zapotrzebowanie na makroskładniki i kieruje się zasadą IIFM, czyli 'if it fits your makro'. Mogę jeść wszystko, oczywiście wybierając zdrową alternatywę. Jako zawodniczka sportów sylwetkowych stosuję odpowiednio zbilansowaną dietę, mam wyliczone zapotrzebowanie na makroskładniki i kieruje się zasadą IIFM, czyli 'if it fits your makro'. Mogę jeść wszystko, oczywiście wybierając zdrową alternatywę. Fitdevangel

Skąd u Was aż tyle seksapilu, odwagi i energii do działania?

Aniela: To jest jak dar, czasem wręcz nie potrafimy tego kontrolować. A tak poważnie, nasza siła jest wypracowana poprzez doświadczenia i porażki, które nas spotkały, czy przeszkody jakie pojawiły nam się na drodze. Z każdej takiej sytuacji wysunęłyśmy pewne refleksje i dostałyśmy lekcję na całe życie.

Ada: Tak, wiemy już jakich błędów nie należy dwa razy popełniać, a pewność siebie można wypracować, wystarczy wyzbyć się strachu, skromności i wzbudzić w sobie chęć do bycia szczęśliwym i wolnym człowiekiem.

Aniela: Także siłownia, poza mięśniami kształtuje również charakter oraz uczy fantastycznych nawyków, determinacji, ambicji oraz walki samym ze sobą. Zresztą jak każdy sport.

Jedzenie to baterie, które mają przede wszystkim za zadanie ładować nasz organizm. Trzeba zachować przy tym systematyczność posiłków oraz dyscyplinę wybierania zdrowych produktów, jak najmniej przetworzonych. Jedzenie to baterie, które mają przede wszystkim za zadanie ładować nasz organizm. Trzeba zachować przy tym systematyczność posiłków oraz dyscyplinę wybierania zdrowych produktów, jak najmniej przetworzonych. Fitdevangel

Jak wygląda Wasza codzienna dieta? Czy stosujecie jakąś specjalnie ułożoną i czy używacie dodatkowych suplementów?

Aniela: Jako zawodniczka sportów sylwetkowych stosuję odpowiednio zbilansowaną dietę, mam wyliczone zapotrzebowanie na makroskładniki i kieruje się zasadą IIFM, czyli "if it fits your makro". Mogę jeść wszystko, oczywiście wybierając zdrową alternatywę. Wszystko wpisuję w swój dziennik liczący makro, aby nie przekraczać swojego dziennego zapotrzebowania na makroskładniki. Jest to 5-6 posiłków dziennie, co 3-4 godziny. Posiłki nie są obfite by nie zalegały w żołądku, raczej mniejsze porcje, które mają nasycić i odżywić organizm by mógł funkcjonować na pełnych obrotach przez cały dzień. Zwłaszcza przy tak intensywnych sesjach treningowych na siłowni. Jeśli chodzi o suplementację to stosuje suplementy takie jak BCAA czy Glutamina.

Ada: Z racji tego, że z wykształcenia jestem dietetykiem to instynktownie dobieram składniki w swojej diecie, dbając by była ona odpowiednio zbilansowana. Uważam, że jedzenie to baterie, które mają przede wszystkim ładować nasz organizm. Trzeba zachować przy tym systematyczność posiłków oraz dyscyplinę wybierania zdrowych produktów, jak najmniej przetworzonych.

Kierujemy się zasadą, że jak już coś robić to na 100%. Nie interesują nas półśrodki. Kierujemy się zasadą, że jak już coś robić to na 100%. Nie interesują nas półśrodki. Fitdevangel

A jak jest z Waszymi cheat mealami? Stosujecie taki sposób napędzania metabolizmu?

Aniela: Ostatnio nagrałyśmy na YouTube szkolenie o zdrowym człowieku. Jest to odpowiedź na fit obsesję, która zaczyna się pojawiać zwłaszcza w światku sportowym. Jest wręcz wskazane, żeby uwzględnić takiego cheat meala od czasu do czasu w naszym makro. Obsesja ta zaczyna się stawać powoli wręcz pewną patologią. Sportowiec, który po zawodach zjada cały karton słodyczy nie promuje zdrowego człowieka.

Ada: Ja nie mam z tym problemu, nigdy nie przepadałam za jedzeniem, które nie jest w moim mniemaniu zdrowe.

Jesteśmy rodzonymi siostrami, ale ze skrajnie różnymi charakterami. Aniela to istna diablica, ma dominujący temperament kobiety alfa, jest zdeterminowana na sukces w każdym aspekcie swojego życia, nic nie jest w stanie jest zatrzymać, jest wręcz niezniszczalna. Ada natomiast to zupełne przeciwieństwo, jest takim lekko fruwającym aniołkiem. Jesteśmy rodzonymi siostrami, ale ze skrajnie różnymi charakterami. Aniela to istna diablica, ma dominujący temperament kobiety alfa, jest zdeterminowana na sukces w każdym aspekcie swojego życia, nic nie jest w stanie jest zatrzymać, jest wręcz niezniszczalna. Ada natomiast to zupełne przeciwieństwo, jest takim lekko fruwającym aniołkiem. Fitdevangel

Czy czujecie się już ekspertkami? Czy jednak jesteście nastawione na ciągły rozwój?

Aniela: Kierujemy się zasadą, że jak już coś robić to na 100%. Nie interesują nas półśrodki. Jak chcemy się za coś zabrać to po to, żeby być w tym najlepszym. Uważam jednak, że nawet ekspert od konkretnej dziedziny "wie, że nic nie wie". Świat ciągle się rozwija, moda się zmienia, poglądy, priorytety się zmieniają, także w dziedzinie zdrowego stylu życia.

Ada: Uważamy, że zdrowy człowiek to nie tylko ten, który żyje aktywnie, dba o swoje ciało i dokładnie analizuje swoją dietę. Dla nas zdrowy człowiek dba o każdą sferę swojego życia: emocjonalną, duchową, zawodową, finansową, relacji międzyludzkich, kreatywnej ekspresji, seksualnej etc.

Zdrowy człowiek to szczęśliwy człowiek, nigdy nie będziesz szczęśliwy dopóki w pełni nie zaakceptujesz swojego istnienia, tego kim jesteś, jak wyglądasz, jaką masz osobowość. Zdrowy człowiek to szczęśliwy człowiek, nigdy nie będziesz szczęśliwy dopóki w pełni nie zaakceptujesz swojego istnienia, tego kim jesteś, jak wyglądasz, jaką masz osobowość. Fitdevangel

Czy pomimo tak silnej charyzmy posiadacie jakieś kompleksy?

Aniela: Wyzbyłyśmy się kompleksów. Zdrowy człowiek to szczęśliwy człowiek, nigdy nie będziesz szczęśliwy dopóki w pełni nie zaakceptujesz swojego istnienia, tego kim jesteś, jak wyglądasz, jaką masz osobowość, poglądy jakimi się kierujesz, przeszłość jaka cię spotkała. Gdy uda ci się zaakceptować całe "Ja", które Cię determinuje to będziesz czuć wewnętrzny spokój i potęgę swoich możliwości.

Ada: Kompleksy mają osoby niedojrzałe oraz osoby, które nie akceptują siebie. My nie mamy czasu stać w miejscu, kieruje nami żądza rozwoju i żądza odniesienia sukcesu. Kiedy działasz to nie ma czasu na myślenie o kompleksach, zaczynasz doceniać wartość swojego życia i tym samym swoją wartość. Zaczynasz myśleć o ilości stojących przed tobą cudownych możliwości i jeśli w to uwierzysz będziesz nie do zatrzymania.

Aniela: Tak jak my. (uśmiech)

Siłownia poza mięśniami kształtuje również charakter. Uczy fantastycznych nawyków, determinacji, ambicji oraz walki samym ze sobą. Siłownia poza mięśniami kształtuje również charakter. Uczy fantastycznych nawyków, determinacji, ambicji oraz walki samym ze sobą. Fitdevangel

Jakie są Wasze plany na przyszłość?

Aniela: Naszym planem jest podbój świata, jednak zanim to nastąpi, to zamierzamy skupić się na polskim show-biznesie. Chcemy stać się sławne i być podziwiane za to, że jesteśmy sobą, ale również za bycie autorytetem w wielu dziedzinach, za motywowanie ludzi, dodawanie im wiary w siebie i swoje możliwości.

Ada: Zależy nam również, żeby dzięki tej sławie nadal zmieniać życie ludzi na lepsze. Wierzymy, że każdy ma potencjał do bycia najlepszą wersją siebie. Każdy może zaakceptować to kim jest i każdy ma prawo spełniać swoje marzenia. My nauczymy ludzi tej odwagi. Potrzebujemy tego, aby nasz przekaz dotarł do każdej osoby na ziemi.

Więcej o: