Porady stylistek: jak wyglądać dobrze w ubraniach w poziome paski?

Decydując się na ubrania w poziome paski powinnyśmy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym zawsze będziemy wyglądać dobrze nosząc ten wzór. Zobaczcie, jak to robią gwiazdy!

Paski to wzór, który znakomicie nadaje się do modelowania sylwetki. Z powodzeniem pomoże nam ukryć wszelkie niedoskonałości i podkreślić atuty naszej figury. Powszechnie wiadomo, że pionowe paski optycznie wyszczuplają i wydłużają całą postać. A co z paskami poziomymi? One również doskonale wyrównują proporcje! Kolorowe paski w górnych partiach ciała wyszczuplą barki i powiększą optycznie biust, dlatego świetnie sprawdzą się u kobiet z rozbudowanymi ramionami. Ubrania w poziome paski nosi między innymi Karolina Szostak, która wygląda w nich fenomenalnie.

Kolaż / Źródło: www.instagram.com/karolinaszostak / Materiały partnerów
Kolaż / Źródło: www.instagram.com/karolinaszostak / Materiały partnerów

Jeśli decydujemy się na ubrania w poziome paski, to przede wszystkim musimy pamiętać o tym, by w ich doborze zachować umiar. Nie należy łączyć tego wzoru z innymi rzucającymi się w oczy motywami - kratą, grochami, kwiatami itd. Również zestawienie pasków poziomych z pionowymi nie prezentuje się najlepiej. Najbezpieczniejszym wyborem jest zatem noszenie na raz tylko jednego pasiastego elementu garderoby. Tak, jak to robi Agnieszka Hyży. Gwiazda połączyła białą bluzkę w paski z prostymi jeansami, granatową kurtką i trampkami Converse.

Kolaż / Źródło: www.instagram.com/agnieszka_hyzy / Materiały partnerów
Kolaż / Źródło: www.instagram.com/agnieszka_hyzy / Materiały partnerów

Grube, poziome pasy na ubraniach to wzór, który może nas optycznie poszerzać. Jeśli decydujemy się na założenie bluzki lub swetra o takim motywie, powinnyśmy zadbać o odpowiedni dobór pozostałych elementów garderoby. Klasyczna, czarna spódnica lekko rozszerzana u dołu świetnie sprawdzi się w połączeniu z pasiastą górą. Dobrym wyborem będą także dopasowane rurki, które wyrównają proporcje sylwetki. W tym wypadku powinnyśmy też zrezygnować z butów na płaskiej podeszwie i tak jak Anna Wendzikowska postawić raczej na szpilki, które optycznie wydłużą nasze nogi i tym samym wysmuklą całą figurę.

Kolaż / Źródło: www.instagram.com/aniawendzikowska / Materiały partnerów
Kolaż / Źródło: www.instagram.com/aniawendzikowska / Materiały partnerów

Zobaczcie więcej ubrań w poziome paski!

Więcej o: