Porady stylistek: jak wymodelować sylwetkę spodniami?

Zastanawiasz się jaki fason spodni skutecznie zamaskuje mankamenty twojej figury i podkreśli jej atuty? Zobacz jakie modele pasują do poszczególnych sylwetek i wybierz najlepszy dla siebie!

Figura jabłko

Plusy:                                                     Minusy:

+ szczupłe, zgrabne nogi                     - wydatny, krągły brzuch
+ obfity biust                                          - niewielkie wcięcie w talii

Sylwetka o kształcie jabłka charakteryzuje się dość sporym brzuchem oraz niewielkim wcięciem w talii. Dużym atutem tej figury są zgrabne i szczupłe nogi, a także wydatny biust. Dla kobiet o takich kształtach najbardziej odpowiednie będą spodnie z podwyższonym stanem, które ukryją wystające boczki i skutecznie spłaszczą brzuch. Ponadto modele z wyższą talią optycznie wydłużą nogi, dzięki czemu cała sylwetka wyda się smuklejsza. Jeśli chodzi o nogawkę, to w tym wypadku najlepiej sprawdzą się spodnie o wąskim, prostym wykończeniu, które skutecznie podkreślą szczupłe nogi - największy atut tej figury.

Kolaż / Materiały partnerów
Kolaż / Materiały partnerów

Figura klepsydra

Plusy:                                                     Minusy:

+ obfity biust                                          - szerokie ramiona
+ wąska talia                                          - wydatna pupa

Sylwetka o kształcie klepsydry charakteryzuje się wydatną pupą oraz szerokimi ramionami i biodrami. Atutem pań o tej figurze jest wąska talia, szczupłe nogi i obfity biust. Dla sylwetki o tym kształcie najlepiej sprawdzą się spodnie o nieco obniżonym stanie. Powinny być one wyposażone w proste nogawki, które optycznie wysmuklą wydatne pośladki i szerokie biodra. Ponadto przód spodni musi być prosty - należy zrezygnować z modeli wyposażonych w ozdobne suwaki czy dodatkowe kieszenie, które jeszcze bardziej poszerzą już i tak dość wydatne biodra.

Kolaż / Materiały partnerów
Kolaż / Materiały partnerów

Figura gruszka

Plusy:                                                     Minusy:

+ szczupła talia                                      - szerokie biodra
+ wąskie ramiona                                   - wydatne uda

Sylwetka o kształcie gruszki charakteryzuje się dość wąskimi ramionami, szczupłą talią, małym biustem oraz szerokimi biodrami i wydatnymi udami. Dla pań o takich kształtach najlepszym wyborem będą spodnie z szerszymi nogawkami, które zrównoważą proporcje całej sylwetki. Świetnie sprawdzą się modele w ciemniejszych kolorach, które optycznie ujmują kilogramów. Panie o sylwetce gruszki powinny zapomnieć też o dużych kieszeniach, przetarciach i innych ozdobnikach w okolicy bioder, które tylko dodatkowo poszerzą pupę i talię. 

Kolaż / Materiały partnerów
Kolaż / Materiały partnerów

Zobaczcie inne modele stylowych spodni!

Więcej o: