Kawa kalorie - ile kcal ma kawa?

Kawa towarzyszy nam w różnych porach dnia i choć wiemy, że jej nadmiar szkodzi, to nie zawsze znaczy, że jest niezdrowa. Najlepszym wyborem będzie oczywiście naturalna, palona kawa.

Natomiast na kaloryczność wpływają przede wszystkim dodatki mające polepszyć smak - cukier, mleko, śmietana, syropy. Sporo kalorii dostarczają także gotowe produkty do szybkiego przygotowania, czyli popularne kawy 2 w 1 i 3 w 1. Ponadto, kawa kalorie w 100 gramach wykazuje w różnej liczbie, zależnie od rodzaju przygotowania: czarna kawa bez cukru - 2 kalorie, kawa z mlekiem - 13,25 kalorii, kawa latte - 54 kalorie. Te wartości wydają się stosunkowe niskie, jeśli porównamy kawę parzoną ze świeżo mielonych ziaren z jej popularnymi zamiennikami - kawa rozpuszczana (Nescafe) to już 241 kalorie, a kawa zbożowa (Inka) - 342 kalorie. Do wysokokalorycznych napojów zalicza się też kawa mrożona, która latem kusi dodatkiem lodów i słodką posypką.

Zobacz: Puszka Coli lub Pepsi dziennie może wywoływać agresję


Więcej o:
Komentarze (2)
Kawa kalorie - ile kcal ma kawa?
Zaloguj się
  • Jakub Kulicki

    0

    Zainteresowała mnie ta woda i też kupiłem. Unikam energetyków, bo zawierają dużo cukru, a ja wolę go dostarczać w innej postaci. Faktycznie, po wypiciu jednej butelki czułem się pobudzony, jak po kawie.

  • Dorota Kra

    0

    Mnie już na szczęście ten problem nie dotyczy, a uwielbiałam kawę z mlekiem, jakimś syropem i pianką ;) Teraz piję taką sporadycznie, bardziej traktuję ją jako deser. A zamiast kawy piję wodę veroni z kofeiną, kalorii zero :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX