CLA - zwykły suplement czy rewolucyjny środek na odchudzanie?

suplementy diety

suplementy diety (źródło: polskabiega.pl)

CLA to cieszący się ostatnimi czasy ogromnym zainteresowaniem suplement diety sprzyjający odchudzaniu. Co pewien czas pojawia się na tym rynku nowy specyfik, bowiem wobec rosnącego zapotrzebowania, naukowcy z całego świata nieustannie poszukują skutecznych rozwiązań w walce z nadwagą. Czym jest ten cudowny dla wielu osób środek?

CLA - odchudzanie w asyście kwasu linolowego

Preparat odchudzający zaliczany do tak zwanych spalaczy tłuszczu - CLA, to sprzężony kwas linolowy (rumenowy) należący do grupy kwasów tłuszczowych. Badania wykazały, że ma on znaczący wpływ na przyspieszenie przemiany materii, a zarazem przyrost masy mięśniowej. Dzieje się tak dzięki ważnej roli odgrywanej przez CLA w zakresie gospodarki tłuszczowej w organizmie. I chociaż prowadzone badania nie wykazały szczegółowo mechanizmu oddziaływania, to jednak z pewnością kwas linolowy blokuje enzym odpowiadający za przenikanie tłuszczu do komórek tłuszczowych.

Czy te suplementy pomogą schudnąć?

W naturalnej postaci CLA występuje w czerwonym mięsie i produktach mlecznych, jednak w przypadku tych ostatnich w niewielkich ilościach - z uwagi na modę na odtłuszczone mleko, jogurty, sery czy masło. Dlatego dopiero dostarczany organizmowi w formie suplementów diety intensywnie wspomaga proces chudnięcia. Stwierdzono również ponad wszelką wątpliwość, że jest to bardzo silny antyoksydant, ponadto wzmacnia układ odpornościowy.

 

CLA - opinie na temat skuteczności i działań niepożądanych

Warto przede wszystkim podkreślić, że CLA jest skuteczny jako środek wspomagający odchudzanie w połączeniu z dużą aktywnością fizyczną. Wtedy dopiero ujawnia się w pełni jego działanie jako reduktora tkanki tłuszczowej i stymulatora przyrostu mięśni. Zdolność kwasu linolowego do utrzymywania racjonalnej równowagi między tkanką tłuszczową a masą mięśniową została wszechstronnie zbadana i potwierdzona. Jednak w sytuacji, kiedy nie uprawiamy żadnego sportu, należy starannie kontrolować ilość przyjmowanego specyfiku i bez wątpienia powinna ona być mniejsza niż u osób aktywnych fizycznie.

Co prawda niewiele się mówi o negatywnych skutkach przyjmowania CLA, jednak wiadomo, że zbyt duże dawki mogą spowodować wzrost stężenia białka CRP i zmniejszenie wrażliwości na insulinę. Wiadomo również, że przyjmowanie CLA może obniżać poziom cholesterolu, ale niestety nie tylko złego, ale i dobrego. Specyfiki odchudzające zawierające kwas linolowy mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, prowadzić do schorzeń wątroby, wreszcie skutkować zawrotami głowy i nudnościami.

 

Suplementy wspomagające odchudzanie z kwasem linolowym - Bio CLA

Mimo kilku zastrzeżeń, preparaty zawierające kwas linolowy, na przykład Bio CLA z zieloną herbatą, są bezpieczne dla organizmu pod warunkiem ścisłego stosowania się do wskazówek producenta. Te suplementy diety korzystnie oddziałują na proces przemiany materii i termogenezę blokując nadmierne wchłanianie tłuszczu. Przyczyniają się w ten sposób do utrzymania zgrabnej sylwetki, a w połączeniu z dużą ilością ruchu powodują, że przyrost dotyczy nie tkanki tłuszczowej, ale masy mięśniowej.

Detoks na herbatach ziołowych - 10 propozycji

Jeśli zatem chodzi o suplementy typu Bio CLA, opinie są zdecydowanie pozytywne. Większe kontrowersje mogą budzić farmaceutyki, takie jak na przykład modny ostatnio Alli, który w odróżnieniu od specyfików z CLA jest typowym lekiem, zawierającym substancję czynną o nazwie orlistat, która hamuje rozkład i wchłanianie tłuszczu. Ponadto stosowanie Alli wymaga bezwzględnie jednoczesnej niskokalorycznej diety i aktywnego uprawiania sportu.

 

Trening Ady Palki. Ćwiczenia z krzesłem na ujędrnienie ciała

Zobacz także
 • chodakowska Rekordy Guinnessa w sporcie - może któryś pobijesz?
 • Aneta Kręglicka Aneta Kręglicka - symbol dobrego stylu, sukcesu i nieprzemijającej urody
 • Może zabierz ją na siłownię? Fit Fabric nowoczesnym centrum dla aktywnych osób
Komentarze (1)
CLA - zwykły suplement czy rewolucyjny środek na odchudzanie?
Zaloguj się
 • ijioo

  0

  TO DZIAŁA!
  OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK!
  PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA!
  WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL
  I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX