Dieta 1200 kcal, 5 posiłków dziennie, jadłospis, zero słodyczy i jaki efekt?

4 marca minęły dwa miesiące, odkąd zaczęłam swoją przygodę ze zdrowym i mądrym odchudzaniem pod okiem dietetyka z Poradni Dietetycznej halsa: Anety Łańcuchowskiej. Jakie są efekty diety odchudzającej 1200 kcal?

Głodówki, niezdrowe przyzwyczajenia, nieregularne posiłki i 8 kilo do zrzucenia. Odchudzamy Olę!

"Wydaje mi się, że waga stanęła w miejscu". Jak wygląda dieta 1200 kcal?

Moja motywacja chyba już nie może być na większych obrotach. W końcu, oprócz utraty wagi i tkanki tłuszczowej widocznej w pomiarach, widzę sporą różnicę w swoich kształtach. Brzuch, uda i pośladki wyglądają sto razy lepiej, a z rozmiaru 40 stałam się dumną posiadaczką rozmiaru 36/38. Od miesiąca jestem również bardziej aktywna fizycznie, min. 3 razy w tygodniu chodzę na siłownię, gdzie przebiegam ok. 6/7 km na bieżni, a później skupiam się na ćwiczeniach na uda i brzuch.

 

Ola odchudza się z Poradnią Dietetyczną halsa. Do diety dołączyły ćwiczenia.Ola odchudza się z Poradnią Dietetyczną halsa. Do diety dołączyły ćwiczenia.

Ostatnia konsultacja z dietetykiem przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Waga pokazała magiczne 62 kg po kolejnych 3 tygodniach od wcześniejszej wizyty. Dostałam również nowe przepisy, którymi mogę zastąpić stare, "przejedzone" dania. Carpaccio z buraka i buraczane kotlety to moi nowi ulubieńcy, a makaron z kalafiorem, białym sosem i szynką parmeńską na pewno trafi na stół przy spotkaniu z przyjaciółmi. Przede mną ostatni miesiąc diety 1200 kcal, jednak już teraz wiem, że przy takim tempie gubienia wagi efekt końcowy będzie lepszy, niż wstępnie zakładałyśmy. Następnie będziemy zwiększać liczbę kalorii, aby mądrze wyjść z diety. Już teraz wiem, że do pewnych produktów na pewno nie wrócę. Raz na zawsze żegnam kaloryczne sosy i kolorowe napoje, a na stałe zaprzyjaźniłam się ze wszelkimi owocami, warzywami i niegazowaną wodą.

Menu według zaleceń Anety Łańcuchowskiej, dietetyka z Poradni Dietetycznej halsa.Menu według zaleceń Anety Łańcuchowskiej, dietetyka z Poradni Dietetycznej halsa.

Prawda jest taka, że w przeszłości sama próbowałam zrobić coś ze swoją wagą, jednak teraz mam pewność, że gdyby nie podjęcie współpracy z dietetykiem Anetą Łańcuchowską, najprawdopodobniej dalej miałabym problem z wprowadzeniem zdrowych nawyków żywieniowych. Często wydaje nam się, że jesteśmy specjalistami w każdej dziedzinie, jednak jeśli chcesz stracić wagę i uciec przed szybkim efektem jojo, należy zwrócić się do osoby, która się na tym zna.

Waga: 58 kg (schudłam 10 kilogramów!)

Ola odchudzała się z Poradnią Dietetyczną "hälsa"

Więcej o: