VIII Mistrzostwa Kolarstwa w Gminie Psary

Czwartego czerwca w Psarach koło Będzina odbędą się VIII Mistrzostwa Kolarstwa. Zawody przeznaczone są zarówno dla licencjonowanych kolarzy kategorii Masters, jak i amatorskich miłośników kolarstwa.

Start:  4 czerwca, godz. 11:00, boisko UKS „Iskra Psary”.

Zawody w Psarach od kilku lat cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród uczestników oraz widzów. Celem imprezy jest przede wszystkim popularyzacja kolarstwa, a zwłaszcza zachęcenie młodzieży do czynnego uprawiania sportu..

Wyścigi te, to jedyne tego typu w Polsce mistrzostwa kolarstwa szosowego. Część przeznaczona dla licencjonowanych kolarzy, Wyścig Kolarski Masters o Puchar Meridy, wchodzi w skład imprez z cyklu Pucharu Polski. W tym roku kolarze Masters mają do pokonania dystanse od 44 km do 88 km. Wydłużona trasa po raz pierwszy zostanie poprowadzona przez gminę Bobrowniki i Mierzęcice. Zawodnicy będą startować w 6 kategoriach, uzależnionych od wieku. Dla precyzyjnego pomiaru czasu, kolarze otrzymają elektroniczne chipy.

Dla amatorów zostanie rozegrany Wyścig o Puchar Wójta Gminy Psary. Mogą w nim wziąć udział wszyscy miłośnicy rowerowych wojaży, od 6 roku życia. Do wyboru będą dwie szosowe trasy: Mini - 11,6 km i Maxi - 34,8 km. Zawody dla najmłodszych rozegrane zostaną na murawie boiska.

Każdego roku w zabawie bierze udział co raz więcej ludzi z całej Polski. W zeszłym sezonie impreza zgromadziła ponad 400 zawodników. Mistrzostwom towarzyszy szereg innych, ciekawych imprez: odbędzie się festyn rodzinny, a w jego ramach gry i zabawy dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

Jak co roku głównym organizatorem wyścigu jest UKS Gimnazjum Psary. Nad imprezą patronat sprawują: Starosta Będziński, Wójt Gminy Psary, a także po raz pierwszy w tym roku również Wójt Gminy Mierzęcice oraz Wójt Gminy Bobrowniki, Komendant Powiatowy Policji w Będzinie. Sponsorem wyścigów są Profesjonalne sklepy rowerowe Bike Atelier i producent rowerów Merida..

Szczegółowy harmonogram zawodów, regulamin oraz wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej: www.wyscig.psary.pl.