Merida - rowery i nie tylko

Oprócz rowerów, w asortymencie Meridy znajduje się kolekcja limitowanej odzieży MMBT. W sporcie wygoda to podstawa, zarówno podczas wyczerpujących maratonów, jak i wycieczce po mieście.

W ofercie Merida dostępne koszulki wyposażone w trzy tylne kieszenie, spodenki, kamizelki z siatką ułatwiającą wentylację oraz wiatrówki i windstopper'y, w których można jeździć nawet w temperaturach ujemnych. Wysokiej jakości materiały zapewniają doskonałe dotlenienie skórze oraz poprawiają aerodynamikę kolarza.

Jednak nie tylko wysoka jakość jest jej atutem: stroje kolarskie występują w oryginalnych, teamowych barwach. Na torach zawodnicy Multivan Merida Biking Team prezentują się niesamowicie. Teraz każdy ma okazję poczuć się jak oni, zakładając charakterystyczne czarne stroje z zielonymi płomieniami.

Kilka słów o mistrzach
Sezon 2010 drużyna Multivan Merida Biking Team zakończyła w niesamowitym stylu. Największym sukcesem było niewątpliwie zdobycie tytułu Mistrza Świata przez Jose Hermidę. Jednak powodów do świętowania dostarczyli także pozostali zawodnicy. Ralph Naef zdobył złoto mistrzostw Europy, a brąz wywalczył Andreas Kugler. Po przerwie do wyścigów wróciła Gunn-Rita Dahle Flesja, od razu lokując się na drugim miejscu mistrzostw Europy. Z dużym sukcesem prestiżowe wyścigi Trans Germany i Trans Schwarzwald zakończyli też maratończycy Hannes Genze oraz Andreas Kugler. Zawodnicy MMBT są również zwycięzcami w prestiżowym wyścigu Roc d'Azur.

Po sezonie 2010 Multivan Merida Biking Team ulokował się na pierwszej pozycji w rankingach UCI (Mistrzostwo Świata oraz drużynowy ranking maratonu mężczyzn).

Łącznie w sezonie 2010 zawodnicy MMBT brali udział w 98 wyścigach, a 32 zakończyli wygraną. Koszulki narodowych liderów zdobyli: Andreas Kugler i Jochen Käß.

i mistrzowskiej kolekcji
Zawodnicy jeżdżą i zwyciężają na rowerach Merida O.Nine Team-D oraz Merida Ninety-Six Carbon Team-D. Każdy nowy model zaprojetowany przez inzynierów Meridy, jest poddawany nie tylko testom laboratoryjnym, ale właśnie zawodnicy MMBT próbują je na najbardziej wymagających trasach. Dzięki temu rowery Merida są dopracowane i niezwykle wytrzymałe. Obecnie drużyna testuje modele na rok 2011/2012, m.in.: Big.Nine, 29er Carbon Hardtail, O.NINE Team World Champion Edition czy Cyclo Cross Carbon Team.

Więcej o: