Killer Ewy Chodakowskiej - ćwicz krótko, ale intensywnie [Ćwiczenia Dla Początkujących]

Killer to jeden z najpopularniejszych (obok Skalpela) treningów Ewy Chodakowskiej. Jak wyglądają ćwiczenia? Jak to się dzieje, że działają tak skutecznie?

Nasz wywiad z Ewą Chodakowską: część I i część II.

Ewa Chodakowska: "Jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia"

Killer Ewy Chodakowskiej czerpie z różnych dziedzin

Ewa przyznaje, że w swoich treningach miesza wszystko, co zna: pilates, callanetics, ćwiczenia fitness, trening kardio i technikę oddechową - w sposób interwałowy i funkcjonalny. Oznacza to, że całe ciało pracuje w zmiennym tempie, ale bez odpoczynku."Wyeliminowałam nudę i wprowadziłam pierwiastek satysfakcji "tuż po". Trening musi być wyzwaniem, ale na tyle wykonalnym, żeby starczyło nam chęci na ciągłe podejmowanie walki" - mówi Ewa o swoim treningu.

Testujemy zajęcia Ewy Chodakowskiej Total Fitness & Shape

Killer podnosi endorfiny!

Mój trening jest krótki, zawsze intensywny. Ma zmęczyć, a potem maksymalnie doładować energetycznie. To taki typ wysiłku, który ma nam podnieść poziom hormonu szczęścia: serotoniny w mózgu. To jest niezwykle istotne. Ktoś mi ostatnio powiedział, że każdy wysiłek fizyczny podnosi ten hormon, ale moim zdaniem to nieprawda, bo jeśli jest za długi, zwalnia nas, usypia i osłabia, przemęcza. Ja wprowadzam organizm w swoisty szok.

10 fit przepisów od Ewy Chodakowskiej, które ułatwią osiągnięcie wymarzonej sylwetki

Aktywność fizyczna w ciągu dnia powinna być krótka. Nie warto się przemęczać. Kiedy organizm jest zmęczony, zwalnia metabolizm, a my zamiast dostać kopa energetycznego, robimy się ospali. Siedzenie i katowanie się na siłowni 2h według mnie mija się z celem. Aktywność fizyczna od 30 min do 1h dziennie jest najlepszym rozwiązaniem. Tak naprawdę ćwiczenie 4h tygodniowo i racjonalne, zdrowe odżywianie się, powinny zapewnić wymarzony sukces. Ja sama ćwiczę od 3-5 razy w tygodniu po 45 min. Czuję się pozytywnie naładowana non stop i nie pozwalam sobie, aby ten stan minął. Endorfiny muszą być na najwyższym poziomie. Jestem fanką swojej metody i na chwilę obecną jestem kompletnie zaaferowana tym, co robię, czyli ciągłym eksperymentowaniem.

Ewa ChodakowskaWBF

Killer to trening interwałowy

Trening interwałowy, to w dużym uproszeniu - zmienne tempo. Według ekspertów nie ma bardziej efektywnego rozwiązania, jeśli chcemy schudnąć czy wyrzeźbić sylwetkę. Jak to wygląda w przypadku ćwiczeń Ewy Chodakowskiej? "Bez odpoczynku i bez przerw mieszam maksymalne tempo w ćwiczeniu kardio - angażującym jak najwięcej partii mięśniowych z ćwiczeniem statycznym również angażującym całe ciało. Spalamy dzięki temu maksymalną ilość kalorii" - przyznaje Ewa. Ile trwa trening? 45 minut i, według Ewy, to w zupełności wystarczy. "Cała grupa wychodzi ode mnie kolorowa, mokra i nie może złapać oddechu. Po miesiącu regularnych treningów kondycja diametralnie wzrasta. Trening interwałowy wyjątkowo ją poprawia. Ostatnio podopieczna, nie mająca uprzednio nic wspólnego z aktywnością fizyczną, zmierzyła się w joggingu się ze swoim już od dawna biegającym partnerem życiowym. Zostawiła go zasapanego trzy razy na całej trasie. Równe tempo nagle okazało się błahostką w porównaniu z tym, co robimy na treningu" - dodaje trenerka.

Jak SKUTECZNIE schudnąć? Porady Ewy Chodakowskiej

Z jakich ćwiczeń składa się Killer?

Killer składa się z 45 minut podzielonych na trzy 15-minutowe części. Każda z tych części składa się z 5 minut treningu kardio i 10 min ćwiczeń zasadniczych. Pięć minut kardio to: podskoki, pajace, bieganie w miejscu, sprint w miejscu, a 10 minut ćwiczeń zasadniczych to nic innego jak różne 3 ćwiczenia funkcjonalne, powtórzone razy 3, każde po 10-20 powtórzeń. Ćwiczenia te również są rozliczone na interwale - jedne maksymalnie szybkie, inne prawie w bezruchu. Serce szaleje wraz z tętnem, a kalorie są spalane błyskawicznie wraz z tkanką tłuszczową.

Takie trzy 15 minutowe serie potrafią odebrać oddech, a ciało niejednokrotnie zdaje się odmawiać posłuszeństwa. Trzeba pamiętać, że nasze ciało może więcej niż nam się wydaje i za nic w świecie nie należy się poddawać. Już po pół godziny od zakończenia takiego treningu energia wraz z satysfakcja z przekraczania swoich granic wytrzymałości wraca ze zdwojoną siłą, a wtedy nic, tylko góry przenosić!

Ewa swój trening interwałowy zbudowała z ćwiczeń funkcjonalnych, czyli takich, które mają zastosowanie w życiu codziennym, poza salą treningową. Chodzi o to, by angażowały jak najwięcej partii mięśniowych w danym ćwiczeniu.

Ewa Chodakowska zaczęła sprzedawać stroje kąpielowe Missionswim. Cena? Nie dla wszystkich

Ile trzeba ćwiczyć Killer, żeby zauważyć efekty?

"Bardzo chciałabym, by osoby, które zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną, nie wyznaczały sobie czasu." - mówi Ewa i dodaje: "nie chodzi o to, by ćwiczyć tylko dla efektów. Często słyszę: . To błąd. Powinniśmy nauczyć się aktywności jako przyjemności. Cieszyć się nią, nie wtedy, gdy pojawiają się efekty, ale od samego początku. Dlaczego dbamy tylko o to, co jest powierzchowne? Nasze wnętrze odzwierciedla to, co jest na zewnątrz. Na zewnątrz widać to, co jest w środku. Mówię tu i o ciele, samopoczuciu i psychice. Dobrze jest zadbać o siebie od środka, po to, by lepiej wyglądać - nie na odwrót".

Więcej o:
Komentarze (11)
Killer Ewy Chodakowskiej - ćwicz krótko, ale intensywnie [Ćwiczenia Dla Początkujących]
Zaloguj się
 • Jankowice Wielkie

  Oceniono 1 raz 1

  ....ale wy ludzie jesteście ułomni, już chyba mózg się wam przegrzewa od tego internetu.. Pisząc takie coś typu ''Co to za koń,skąd ją wytrzasnęliście?'' udowwadniacie tylko swoją tempote, bo to chyba nie jest jej wina jak wygląda, poprostu zazdrościcie jej i to tyle nie ma co się tu więcej rozpisywać, może odejdzie troche od tego kompa to zmądrzejecie...

 • gregory433

  Oceniono 1 raz -1

  Co to za koń,skąd ją wytrzasnęliście?
  Czym się zajmuje?

 • phott

  Oceniono 5 razy -3

  Ja nie korzystam z płyty, wykonuję dokładnie te ćwiczenia super-brzuch.pl/cwiczenia-na-boczki i jestem bardzo zadowolona

 • Rewazka Komos

  Oceniono 17 razy -5

  Ja tą płytkę pobrałam sobie niedawno z filefox.pl zamierzam też poćwiczyć z ciężarami. Zobaczymy jakie będą efekty ;)

 • sky.dancer

  Oceniono 12 razy -6

  A co sądzicie o najnowszej płycie?
  twojezwyciestwo.wordpress.com/2014/08/28/ewa-chodakowska-perfect-body/ - Ewa po raz pierwszy używa w niej cieżąrków.

 • jerzy30

  Oceniono 28 razy -22

  Kolejna popier dolona

 • megaxs

  Oceniono 29 razy -25

  Że ona wstydu nie ma z takim ryjem po mieście chodzić. Proponuję kanałami, albo po zmroku.

 • stachud

  Oceniono 98 razy -74

  Gdyby nie była taka brzydka no i te doklejone cycki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX